Dzielnica

Dzielnica Wilanów proponuje mieszkańcom aktywne spędzanie wolnego czasu. Na terenie dzielnicy Wilanów realizowany jest program SPORT 50 PLUS. Aktualnie w ramach tego programu mieszkańcy dzielnicy, którzy ukończyli 50 rok życia, mogą bezpłatnie korzystać z pływalni w Zespole Szkół nr 2 przy ul. Gubinowskiej 28/30.
 
Wiosną zacznie funkcjonować kompleks boisk wielofunkcyjnych ORLIK 2012 przy ul. Sytej 123.
Uczniowie wilanowskich szkół zainteresowani rozwojem fizycznym mogą uczestniczyć w realizowanych przez dzielnicę programach: „Otwarte obiekty sportowe” oraz „Otwarte, hale, sale, baseny i boiska sportowe”.
 
Więcej na temat programów sportowych (a także o organizowanych przez dzielnicę imprezach rekreacyjnych) można się dowiedzieć na stronie: www.wilanow.pl w zakładce „Sport i rekreacja”. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 22 642 60 01 wew. 209.
 
Dzielnica Wilanów zakupiła stojaki rowerowe, które będą ustawione przed wszystkimi obiektami użyteczności publicznej
(szkołami, przychodniami zdrowia, OPS, Centrum Kultury Wilanów).
 
Wilanów posiada wiele ciekawych i do tej pory nieodkrytych miejsc, do których można dotrzeć rowerem. Poza Pałacem w Wilanowie i kościołem św. Anny oraz Parkiem Kultury w Powisinie, do którego prowadzi ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Przyczółkowej, warto wskazać na takie miejsca jak: Brama Morysińska, Jeziorko Powsinkowskie, kościół św. Elżbiety w Powsinie i plac zabaw przy ul. Gronowej. Należy dodać, że w sezonie zimowym na terenie Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Gubinowskiej 28/30 funkcjonuje bezpłatne lodowisko. Szkoła w godzinach popołudniowych oferuje także karnety na pływalnię.
© NOWY WILANÓW 2010